Zpět k ERASMUS+

VET Fest – Veletrh odborných dovedností

VETweek_FBpost_4BDne 15. 10. 2019 jsme se zúčastnili Veletrhu odborných dovedností – VET Fest v Praze probíhajícího v rámci Evropského týdne odborných dovedností, který je přímo svázán s programem Erasmus+ a má podtitul Objev svůj talent. Na veletrhu se představilo 19 vybraných odborných škol z celé ČR, jejichž žáci se aktivně účastní mezinárodních vzdělávacích programů Erasmus+. Studenti jednotlivých škol předváděli na stáncích svůj obor pomocí praktických ukázek.

Naše skupina učitelů a žáků prezentovala obory vyučované na SŠTE a návštěvníci si mohli vyzkoušet odborné dovednosti v dialogovém programování pro CNC stroje, dokončovací ruční práce s kovy, rozbor a skládání zbraně, což mělo zvláště u chlapců velký ohlas. Pozornost přitahovala i práce s 3D tiskárnou a představení vozítek na solární pohon, která byla výstupem ze stáže žáků oboru mechanik elektrotechnik v Zadaru v Chorvatsku. Dále se návštěvníci zajímali o výstup z ukončeného projektu Vlak do Evropy – o vagónky, vyrobené na CNC strojích.

Výstupem navíc byl i velký zájem o naše výrobky, jako např. pouta, ze strany SOŠ energetické a stavební, Chomutov, která má obor Bezpečnostně právní činnost a připravuje žáky na práci u Policie ČR.

Mgr. Olga Myslíková
DSC_1892_DSC_2112_DSC_2105_DSC_2098DSC_1953DSC_1941DSC_1928DSC_1914_