Zpět k ERASMUS+

Evropské dny Erasmus+ 2019

erasmusday_webbanner_CZ_300X600pxVe dnech 10.–11. 10. proběhla v naší škole akce Erasmus Days, která je součástí celoevropské kampaně Erasmus Days a která má za úkol sdílet pozitivní zkušenosti s programem Erasmus+. Protože je naše škola zapojena do evropských projektů už dlouho, máme k tomuto tématu co říci.

Rozhodli jsme se pojmout kampaň jako seznámení žáků prvních a druhých ročníků s programem Erasmus+ a propagovat jej tak, aby v příštím roce už žáci věděli, o co jde, a do projektu Mobilit se přihlásili. K realizaci celé akce jsme přizvali dva úspěšné účastníky tříměsíční stáže v Portsmouth, kteří nám pomohli s přípravou koncepce celé akce a přidali několik podnětných návrhů z pohledu mladých lidí. Tak se zrodil velmi nápaditý obsah, který zúčastněné žáky pobavil a zároveň je namotivoval k účasti v projektu.

Žáci se dověděli o aktivitách programu Erasmus, shlédli film natočený Lenkou Mrhačovou z EPO4, která spolu s Michalem Čermákem z IT3A absolvovala tříměsíční stáž v Anglii.

Příjemným osvěžením celé akce bylo předvedení zdravic našich bývalých absolventů, kteří momentálně pobývají v zahraničí, a vynikající videokonference s Pavlínou Netopilovou, v současné době na Erasmu na Kypru, a s Michaelem Asterem studujícím na univerzitě v Birminghamu. Živost celému programu také dodali naši bývalí absolventi, účastníci různých běhů Erasmu, kteří se v panelové diskusi podělili se svými zážitky, zkušenostmi, dopadem účasti v projektu na jejich život v současnosti.

Velmi úspěšnou součástí celé akce byl i závěrečný kvíz na Kahoot, který vyzkoušel žáky, jak byli pozorní při prezentacích. Po okamžitém vyhodnocení vždy tři nejlepší obdrželi drobné dárky od Národní agentury- Domu zahraniční spolupráce. Můžeme říci, že kampaň Erasmus Days byla na naší škole velice úspěšná, splnila či dokonce převýšila naše očekávání, a podle kladného ohlasu žáků lze předpokládat, že ji budeme opakovat i v příštím roce.

Mgr. Olga Myslíková
PhDr. Věra Benediktová

erasmus_days (4) erasmus_days (7) erasmus_days (1) erasmus_days (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erasmus Days 2019