CISCO Academy

ciscoZaměření Informační technologie – je určeno pro studenty se zájmem o výpočetní techniku a počítačové sítě. Studenti zde získají vědomosti a znalosti o činnosti osobního počítače včetně základních principů činnosti jednotlivých komponentů počítače, jeho konfiguraci a sestavení. Součástí výuky je nauka o operačních systémech, o jejich bezpečnosti včetně nástrojů pro správu systémů. Hlavní důraz je kladen na operační systémy technologie WINDOWS, LINUX, UNIX a další.

V oblasti počítačových síti získají naši studenti vědomosti a znalosti o základních principech sítí LAN a WAN (kabeláž, spojovací zařízení, protokoly. testováni), o směrování v datových sítích (základní principy směrování, konfigurace směrovačů, směrovací protokoly), o přepínačích a pokročilejším směrování (přepínače, jejich konfigurace, virtuální LAN) a o funkcích, technologiích a konfigurací zařízení rozsáhlých datových sítí WAN.

Studenti oboru Informační technologie se od třetího ročníku v rámci předmětu Počítačové sítě zapojí do vzdělávacího programu společnosti CISCO – CCNA (Cisco Certified Networking Academy). Během tohoto studia projdou tři základní důležité kurzy, ve kterých získají hlubší znalosti o problematice počítačových sítí. Po zvládnutí všech kapitol a podkapitol každého ze 3 kurzů jsou žáci osloveni s možností, že si mohou napsat jeden souhrnný test, za jehož zvládnutí mohou obdržet jeden ze tří možných certifikátů dané úrovně Cisco Academy – 3 kurzy = 3 certifikáty. Certifikáty CCNA1, CCNA2, CCNA3 vzdělávací úrovně nemají omezenou platnost a jsou vhodné pro další studium na vysoké škole daného zaměření, jelikož vysoké školy tyto certifikáty uznávají v rámci svých studijních programů.