1) Kolik žáků a na jaké obory přijímáte ke studiu ve školním roce 2021/2022?

2) S jakým průměrem se k vám dostanu na učební a na maturitní obor?
Závazná kritéria pro přijímací řízení pro školní rok 2021/2022 zveřejníme 31. 1. 2021 zde na stránkách. V nich se určitě objeví podrobnosti např. o možnosti brát v úvahu výsledky vzdělávání za 2. pololetí šk. roku 2019/2020. Průměr není základním rozhodujícím kritériem a ani nelze říci jednoznačně hranici úspěšnosti.
3) Umožňujete žákům i zahraniční stáže a pobyty v rámci výuky?
Ano, škola je dlouhodobě zapojena do projektu Erasmus a Erasmus + a vysílá žáky na krátkodobé (měsíční) a dlouhodobé (tříměsíční) stáže ve Velké Británii a spolupracujeme také se školou v chorvatském Zadaru a na Slovensku, v Bratislavě.
4) Jaké jsou možnosti ubytování pro mimobrněnské žáky?
Žáci si mohou zajistit ubytování v jednom ze dvou partnerských domovů mládeže v blízkosti školy. Podrobnosti a kontakty najdete na stránkách školy a v brožuře.
5) Potřebuji na přihlášce potvrzení od lékaře?
Ano, pro všechny obory s výjimkou oboru Ekonomika a podnikání, Informační technologie a nástavbové studium dálková forma.
6) Platí se školné nebo úplata za vzdělání?
7) Jaké jsou možnosti stravování ve škole?
8) Můžu si dodělat maturitu, když půjdu na učební obor?
9) Mohu v průběhu studia přejít na jiný obor?
Ano, naše škola to umožňuje, vždy však pouze v případě, že máme volná místa. Pokud v průběhu studia zjistíte, že Vám obor nevyhovuje, je možné se domluvit na změně v případě splnění stanovených kritérií pro povolení změny oboru vzdělání. To samé platí v případě, že zjistíte, že je pro Vás obor příliš náročný a chcete raději studovat jiný. Vše se dá individuálně řešit, chceme Vám poskytnout vzdělání v oboru, který Vás bude bavit. Ve škole vám vždy poradí naši kariéroví poradci a pracovníci školního poradenského pracoviště, kteří se vám velice rádi budou vždy věnovat a zodpoví všechny další dotazy a možnosti dle vašeho zájmu, schopností, dovedností a příp. zdravotního nebo jiného omezení.
10) Na Vaší škole nabízíte – cituji:
„Nabízíme unikátní možnost získání výučního listu i maturitního vysvědčení během 4 standardních let. Žáci ve 3. ročníku vykonají závěrečnou zkoušku pro tříletý obor a bez ohledu na její výsledek pokračují dále ve studiu 4. ročníku, kde na konci vykonají maturitní zkoušku.”
Je toto stále aktuální?
Ano, tento způsob získání výučního listu a maturitního vysvědčení ve čtyřech letech standardního studia je aktuální u oboru Mechanik elektrotechnik a Mechanik seřizovač. Na přihlášce ke studiu se tato skutečnost musí uvést v jedné kolonce jako:
- Mechanik elektrotechnik 26 – 41 – L / 01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje 26 – 52 – H / 01
- Mechanik seřizovač 23 – 45 – L / 01 Obráběč kovů 23 – 56 – H / 01
11) Pořádáte přípravné kurzy k přijímačkám?
Přípravné kurzy probíhat budou, přihlašování již probíhá na našich stránkách.
12) Potvrzení z PPP pro nastavení času u přijímaček se musí dokládat už k podání přihlášky nebo až před přijímačkami?
Aby se mohlo uzpůsobení zadat do CERMATU, je nutné přiložit spolu s přihláškou.
13) Na Vašich stránkách se píše, že předmět programování se učí 3/2 hodin týdně. Co to znamená?
Žáci mají týdně 3 hodiny z toho dvě v praktických učebnách rozděleni na poloviny třídy. Znamená to tedy jednu společnou hodinu teorie a potom dvě praktické hodiny týdně.