Londýn 2024

Ve dnech 9.–13. 4. jsme byli s našimi žáky na poznávacím zájezdu v Londýně. Vyjeli jsme od školy v úterý v 9.00 a pokračovali jsme přes Českou republiku, Německo, Belgii a Francii do Calais. V Calais jsme se nalodili na trajekt a přes kanál La Manche jsme přijeli do Londýna, kde jsme navštívili British Museum, dále jsme absolvovali pěší trasu k budovám parlamentu, Big Benu, Westminster Abbey, Downing Street, šli jsme přes St. James’s Park k Buckinghamskému paláci, přes Piccadilly Circus a Soho na Leicester Square a Trafalgar Square, metrem jsme se přesunuli k O2 Aréně, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl na shromáždění, kde si žáky přebíraly hostitelské rodiny.

Třetí den dopoledne jsme jeli autobusem do královského města Windsor, kde jsme navštívili hrad a prohlédli si město. Odpoledne jsme byli v Muzeu Madame Tussauds. Večer jsme se vrátili do rodin. Čtvrtý den jsme viděli nultý poledník, královskou observatoř, plavili jsme se lodí po Temži, navštívili jsme Tower of London, prohlédli jsme si City of London, katedrálu svatého Pavla, Památník Velkého požáru Londýna, přešli jsme Tower Bridge a prohlédli si největší londýnskou tržnici. Metrem jsme se přesunuli opět k O2 Aréně, kde nás ve večerních hodinách vyzvedl autobus k odjezdu do České republiky.
K přepravě přes La Manche jsme opět využili trajektu. Do Brna na parkoviště k obchodnímu domu Tesco jsme se vrátili 5. den v sobotu v 15.30. Kromě středečního odpoledne, kdy pršelo, jsme měli krásné slunečné téměř letní počasí.
Program byl náročný a zajímavý, většina žáků si ubytování v hostitelských rodinách užila, z míst, která jsme navštívili se jim nejvíce líbilo muzeum voskových figurín Madame Tussauds.

Ing. Simona Škrabalová, Mgr. Magdalena Zlámalová