Sportovní úspěchy naší školy

kopana_divkyV okresním kole středoškolských her v sálové kopané, které se uskutečnilo 16. 3. 2016 na TJ Start v Brně jsme vyhráli svoji základní skupinu bez ztráty jediného bodu a získali 1. místo a ve finálové skupině jsme se umístili na 3. místě. Ve velmi silné konkurenci jsme dosáhli na historicky nejlepší umístění školy. Naše hráčky byly pochváleny za nejlepší hru fair play ve finále a nejaktivnější hráčkou byla Sára Konečná /EPO1/. Na tomto vynikajícím úspěchu se podílely žákyně, které naši školu vzorně reprezentují již několik let, ale také žákyně prvních ročníků. Jsou to Nováková Karolína /PSP4/, Nováková Tereza /PSP4/, Čermáková Eliška /EPO2/, Fajstlová Gabriela /EPO3/, Konečná Sára /EPO1/, Křižková Lucie /EPO2/, Pomajbíková Adéla /IT1A/, Šedajová Lucie /IT1A/, Dusbabová Karolína /EPO1/.

1. místo v městském kole středoškolských her v házené chlapců

hazena_chlapciDne 15. 3. 2016 se uskutečnilo ve sportovní hale v Juliánově městské kolo středoškolských her v házené. Naši žáci byli velmi úspěšní a v silné konkurenci obsadili 1. místo. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen žák naší školy Adam Stein /PUZ3/. Na tomto vynikajícím úspěchu se podíleli žáci: Tomáš Horník /ME3B/, Vojtěch Nešpůrek /MS2B/, Petr Lengál /OK2/, Petr Adámek /OK2/, Jan Černocký /MS2A/, Radim Rozlílek /IT3B/, Petr Rusanov /OK1/, Lukáš Herzán /OK1/, Jan Purket /PU1/, Marek Blažek /MS1B/, Hanuš Tomáš /MEZ1/, Stanovský Jakub /ME3C/.

2. místo v městském kole středoškolských her v házené dívek

hazena_divkyNa stejném turnaji se dařilo i našim žákyním obsadily 2. místo. Nejlepším hráčkou našeho týmu byla Vendula Zacheusová /EPO3/. Na tomto úspěchu se podílely: Vendula Zacheusová /EPO3/, Čermáková Aneta /EPO2/, Konečná Sára /EPO1/, Sůkalová Hana / EPO3/, Nallerová Iveta /EPO3/, Závišková Růžena /EPO4/, Ustohalová Lucie /EPO3/, Čuprová Lucie /EPO3/ a Ondráčková Kateřina /EPO1/.

3. místo v přeboru Brna SŠ ve šplhu na tyči a 4. místo v Jihomoravském kraji

splh_divkyV přeboru Brna SŠ ve šplhu na tyči, které se uskutečnilo 8. 3. 2016, jsme obsadili historicky nejlepší 3. místo mezi velmi silnou konkurencí středních škol města Brna. Tohoto úspěchu jsme dosáhli poprvé v historii školy. Bohužel jsme se neprobojovali do celostátního kola, protože v krajském kole jsme obsadili 4. místo. Na tomto výborném úspěchu se podílely žákyně, které naši školu vzorně reprezentovaly: Křižíková Lucie /EPO2/, Ondráčková Lucie /EPO1/, Konečná Sára /EPO1/, Tesařová Barbora /EPO1/. V soutěži jednotlivců se na 5. místě umístila Křižíková Lucie /EPO2/ se součtem dvou nejlepších časů 7,71. A nejlepším výkonem 3,56! A na 8. místě skončila Ondráčková Kateřina /EPO1/ se součtem dvou nejlepších časů 8,54 a nejlepším výkonem 4,06 a na 12. místě Konečná Sára /EPO1/ se součtem dvou nejlepších časů 9,32 a nejlepším výkonem 4,49.

3. místo v přeboru Brna SŠ ve šplhu na laně a 4. místo v Jihomoravském kraji

splh_kluciV přeboru Brna SŠ ve šplhu na laně, které se uskutečnilo 8. 3. 2016, jsme obsadili výborné 3. místo mezi velmi silnou konkurencí středních škol města Brna. Tohoto úspěchu jsme dosáhli naposledy před 4 lety. Bohužel jsme se neprobojovali do celostátního kola, protože v krajském kole jsme obsadili až 4. místo. Na tomto výborném umístění se podíleli tito žáci, kteří naši školu vzorně reprezentovali: Salajka Vít /ME2A/, Kilian Michal /ME2A/, Mastný Theodor /PU1/, Grůna David /MEZ2/, Ošlejšek Jan /PU1/, Oberlugganer Dominik /PU1/, Máša Vít /ME1B/. V soutěži jednotlivců se na 10. místě umístil Salajka Vít /ME2A/ se součtem dvou nejlepších časů 10,99. A 11. míst obsadil Kilian Michal /ME2A/ se součtem dvou nejlepších časů 11,11 a nejlepším výkonem 5,39! Příští rok zcela jistě pozice nejen obhájíme, ale uděláme maximum pro další postup v této soutěži.