1. Středoškolské Mistrovství ČR v požárním sportu

mistrovstvi_CR_pozarniVe dnech 20. a 21. dubna 2016 jsme se zúčastnili Prvního středoškolského Mistrovství ČR v požárním sportu. Soutěž uspořádala Střední průmyslová škola chemická Pardubice, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Sbor dobrovolných hasičů Pardubice – Polabiny. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Sportovní areál Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích zaplnili středoškoláci již ve středu 20. dubna v 12.15 hodin, kdy bylo dvoudenní mistrovství slavnostně zahájeno za účasti významných osobností nejen Pardubického kraje, ale i celé republiky. Přihlášeno bylo celkem 14 družstev mladých mužů a 10 družstev dívek ze středních škol z celé České republiky.
První soutěžní den středoškoláci zdolávali hned tři disciplíny – běh na 100 m, běh na 100 m s překážkami a štafetu 4 x 100 m s překážkami. Druhý den pak areál střední chemické školy patřil výstupu na věž a královské disciplíně – požárnímu útoku. Kdo sledoval závody, ať už přímo v areálu školy nebo na internetu na fire.tv, měl možnost vidět skvělou atmosféru, dobré výsledky, ale i pár zranění. Řada ze studentů si během závodu našla spoustu nových kamarádů z různých koutů republiky. Počasí závodům přálo a celý průběh mistrovství si jistě zaslouží jedničku.
Naši školu reprezentovali: Potůček Dominik, Dufek Dominik /IT3B/, Buchta Jiří /PUZ2/, Dohnal Tomáš /MS3B/, Ševčík Ondřej, Nešpůrek Vojtěch, Polášek Štěpán /MS2B/, Mašek Dominik /PSP2/, Kolmačka Jakub /MS1A/, Ošlejšek Jan /PU1/.
Knap Zdeněk, učitel OV a požární technik školy.