eTwinning „Music Unites III“

DSC05608Music Unites III je eTwinningový projekt, kterého se účastní žáci a učitelé z různých států Evropské unie. Z naší školy se projektu v tomto školním roce zúčastnili žáci z ME2B, EPO2, IT2B a ME2C. S technickými přípravami kulturního vystoupení pomáhali žáci a učitelé z předcházejících ročníků projektu. Music Unites III – česky Hudba spojuje III – je pokračováním projektu „Hudba spojuje a Hudba spojuje II“, který jsme zahájili ve spolupráci s Graf-Rasso-Gymnasium Fürstenfeldbruck v Německu a Władysław Reymont – Lyzeum Pieniężno v Polsku. V rámci projektů „Hudba spojuje“ a „Hudba spojuje II“ se žáci – účastníci projektu setkali v roce 2013 ve Furstenfeldbrucku a v roce 2014 v Pieniežnu.

V letošním pokračování projektu se účastníci projektu sešli v Brně ve dnech 27.6. až 30.6. 2015. Do letošního projektu se zapojili žáci z partnerské školy Władysław Reymont – Lyzeum Pieniężno v Polsku a Colegiul National „Mihai Viteazul“, Ploiesti v Rumunsku. Bohužel rumunský partner se z finančních důvodů nemohl zúčastnit kulturních dní u nás Cílem projektu je poznávat jinou kulturu a prezentovat naši. Žáci sami předvedou své hudební schopnosti, budou komunikovat v angličtině a navážou zajímavá přátelství. Během projektu se účastníci pravidelně setkávali a spolupracovali v prostředí „TwinSpace“. Další krok byla příprava programu na setkání v Brně pomocí e-mailování a chatování on-line a průběžně probíhaly pravidelné zkoušky na vystoupení. Nakonec následovalo společné setkání našich a polských partnerů v Brně.

Program společného setkání byl bohatý. V neděli dopoledne jsme si prohlédli centrum města Brna, odpoledne proběhla Welcome party v kulturním sále DM Cihlářská 21, kde byli Poláci ubytovaní. V pondělí ráno proběhla generálka a dopoledne se uskutečnilo společné vystoupení pro žáky a zaměstnance školy. Odpoledne si polští partneři prohlédli naši školu a večer se všichni účastníci projektu sešli na procházce krásně osvětleným nočním Brnem. V úterý ráno jsme vyrazili objednaným autobusem do Prahy, navštívili jsme Pražský Hrad, Zlatou uličku, Staroměstské náměstí a prošli jsme se po Karlově mostě. V malebné restauraci mimo rušné ulice jsme v klidu poobědvali, naposledy si popovídali a rozloučili se s polskými účastníky projektu. Tady se naše cesty rozdělily, my jsme se vraceli domů do Brna a Poláci pokračovali druhý den v cestě domů do Polska.

Music Unites III prezentace

Stránka eTwinning projektů