Studenti čtou a píší noviny

studenti-attou-a-pala-novinyStalo se už tradicí, že se naše škola zapojuje do projektu Studenti čtou a píší noviny. Tato akce probíhá na středních školách od 12. října 2015 do 20. listopadu 2015. Po celou dobu jí bude věnována každý všední den celá stránka deníku MF DNES.

Cílem projektu je naučit studenty středních škol pracovat s denním tiskem, především však poskytnout studentům prostor pro vyjádření vlastních myšlenek a názorů na stránkách největšího českého deníku. Pro podzimní kolo redakce zvolila tři témata, na která mohou studenti psát své příspěvky. Nejlepší texty budou poté otištěny v deníku MF DNES.

Je tedy vynikajícím úspěchem, že v této celorepublikové akci do níž je zapojeno více než 400 škol a přes 25 000 studentů, byl hned k prvnímu tématu – Uprchlická krize: hrozba či výzva? – otištěn a tedy vybrán jako jeden z nejlepších, článek naší žákyně ze třídy EPO 4 Adriany Kuglerové. Text s názvem S uprchlíky se do Evropy tlačí středověk, je nejen ukázkou dobré publicistiky, ale zejména názorového postoje žáka 4. ročníku naší školy.

Srdečně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy v celonárodním tisku.