Středoškolský pohár v atletice – 2. místo

DSC_0596Začátek školního roku již tradičně v středoškolských soutěžích patří atletice. Soutěží družstva, za která mohou nastoupit max. 3 závodníci v každé disciplíně (běhy na 60 m, 400 m a 1500 m, skok daleký a vysoký a vrh koulí) a na závěr se běží štafeta 4 x 200 m.
Náš tým obhajoval 3. místo z loňského roku, a přestože jsme nebyli v nejsilnějším složení, umístění chlapci ještě vylepšili a se ziskem 8245 bodů obsadili 2. místo.
Školní tým chlapců závodil ve složení Martin Slavíček, Lukáš Trtílek, Tomáš Němeček, Martin Orlíček, Tomáš Měsíček, Petr Gaszczyk, David Zedníček, Marek Paralič, Jiří Marčík, Adam Ždánský a Zdeněk Smolík.
Všichni naši závodníci předvedli vynikající výkony. Přesto musíme vyzvednout především 1. místo v disciplíně vrh koulí Martina Slavíčka, který výkonem 14,16m opět vytvořil nový rekord školy. Ten vylepšil také Marek Paralič v běhu na 60m, když zaběhl čas 7,37s a celkově obsadil 3. místo. Na bronzové pozici skončil v individuálním pořadí také Tomáš Měsíček ve skoku vysokém (výkon 1,72m) i Lukáš Trtílek ve skoku dalekem (výkon 5,70m) a třetí skončila i naše štafeta v běhu na 4x200m ve složení Marek Paralič, Petr Gaszczyk, Jiří Marčík a Lukáš Trtílek. Všem závodníkům patří dík za skvělou reprezentaci školy.