Školní poznávací zájezd do Paříže a Londýna

school trip paris london

Zájezd do Paříže a Londýna se uskutečnil ve dnech od 7. 4. do 13. 4. 2014 pro vybrané žáky ze tříd IT1A/B, ME1B/C, EPO1, EPO2, IT2A/B, MS2A, MEZ3, EPO3A/B, ME3A, DNS1 a PSP3. Trasa vedla přes Německo, odsud do Francie, dále z Francie přes Calais do Británie eurotunelem. Zpáteční cesta vedla opět přes Calais eurotunelem do Francie a odsud přes Belgii a Německo zpět do České republiky.

Program exkurze byl bohatý. První den jsme si prohlédli Paříž z Eiffelovy věže, jeli jsme lodičkou ke katedrále Notre Dame, prohlédli si historické centrum – Latinskou čtvrť, Pantheon, Sorbonnu, Lucemburské zahrady, prošli jsme se čtvrtí Montmartre, vystoupili k bazilice Sacre Coeur a večer jsme se ubytovali v hotelu Formule 1 v Paříži. Další den nás čekala návštěva největší galerie umění na světě – Louvre, poté jsme přejeli do supermoderní čtvrti Le Defence, jíž dominuje slavná Velká Archa, odpoledne jsme jeli na prohlídku zámku Versailles a procházeli se v krásných přilehlých zahradách.

Následující den nás čekal přejezd do Velké Británie. Většina žáků jela poprvé eurotunelem. První den v Anglii jsme se zastavili v malebném starobylém městečku Canterbury a prohlédli si zdejší velkolepou katedrálu. Odpoledne jsme navštívili pohádkový hrad Leeds Castle a přilehlé zahrady s bludištěm. A náhle byl večer a všichni se těšili na ubytování do hostitelských rodin v Londýně. Další den jsme se ráno sešli u autobusu a žáci nadšeně popisovali první dojmy. V Londýně jsme strávili dva dny. První den jsme absolvovali prohlídku centra města Westminster, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, procházku po Oxford Street a nakoupili jsme dárky v nákupních střediscích Lilywhite a Primark.

Druhý den jsme byli ve čtvrti City of London (Tower of London, Tower Bridge, Shakespearovo divadlo The Globe, Katedrála sv. Pavla, Bank of England, Mansion House), prohlédli jsme si válečný křižník HMS Belfast, navštívili jsme muzeum moderního umění Tate Modern a prošli jsme se po mostě Millenium Bridge. Na závěr exkurze jsme se projeli na druhém nejvyšším vyhlídkovém kole světa London Eye a jako třešničku na dortu jsme si vychutnali 4D promítání. Cesta zpět byla rychlá a všichni se po namáhavém týdnu plném zážitků těšili domů.

38d

39 43 48 3 6

Autoři fotografií: Petra Prečanová EPO3B, Martin Fuchs a Martin Ošlejšek MS2A – Fotogalerie