Praha – Senát Parlamentu ČR

DSC_0505Ve čtvrtek 19. 3. v 5:30 jsme se sešli na hlavním nádraží a vlakem odjeli do Prahy do Senátu PČR na 20. seminář o plnění Úmluvy OSN o právech dítěte v ČR, tentokrát na téma: Buďme svým dětem vzorem! aneb Prevence týrání dětí a jejich odebírání z rodin.
Celá akce byla pro nás velkou neznámou, protože jsme se ničeho podobného zatím nezúčastnili. V Praze jsme metrem dojeli na Valdštejnské náměstí, kde sídlí Senát. Prošli jsme bezpečnostními formalitami a rámem a pak se již vydali do zasedacího sálu Senátu. Úvodní projev k semináři měl Ing. Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu ČR. Pak následovaly vstupy Mgr. Michaely Marksové, ministryně práce a sociálních věcí, na téma Plnění vládní strategie Právo dětství v roce 2014, Mgr. Anna Čurdová, členka Výkonné rady DCI měla příspěvek s názvem Dítě jako zbraň, PaedDr. Zdeněk Martínek z Pedagogicko-psychologické poradny v Pelhřimově přispěl na téma Ohrožující výchova dítěte a JUDr. Zdeněk Kapitán, ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí měl prezentaci Odebírání českých dětí v cizině.
Po všech těch slavných lidech a jejich přednáškách jsme byli tak trochu zmatení, jestli jsme na správném místě.
Po přestávce na malé občerstvení jsme se dostali do pracovní sekce dětí a mládeže a zde jsme již pracovali na zadaném tématu. Tato práce nás již velmi bavila, poznali jsme další mladé lidi z celé republiky a po dvou hodinách společné práce jsme vypracovali naše náměty a připomínky práv dítěte.

Pak jsme se vrátili k sekci dospělých a zde prezentovali naši práci. Když jsme se chystali na cestu zpět do Brna, tak jsme se náhodou potkali s Ing. Stanislavem Juránkem, Senátorem Parlamentu České republiky a 1. náměstek hejtmana Jihomoravského kraje. Všichni jsme se mu představili a pak nám dovolil udělat společnou fotku.
A pak jsme cestovali zpět do Brna a domů.
Celá akce se nám moc líbila, byla pro nás velkým přínosem.

Michaela Svobodová a Vít Salajka ze třídy ME 1A a Michal Maurer ze třídy ME 2A

Další informace na nástěnce, fotky z akce na webu volného času.