Naši šachisté postoupili do krajského kola!

sachy1Ve čtvrtek 20. 11. 2014 si naši reprezentanti mistrně znovu vybojovali v Brně-Lužánkách 2. místo v městském kole, a tím i postup do krajského kola Mistrovství ČR v šachu školních družstev. V naší omlazené sestavě nebojácných zápasníků posílené o nové zkušené nadějné hráče nastoupili: Benedikt Hofírek (PSP1), Martin Kladňák (IT2A), Vojtěch Straka (IT1B), Martin Motal (IT3A), Jiří Večeřa (MS1A), Ondřej Falatek (PUZ1).

Naši šachisté se v napínavém 5,5hodinovém klání s dalšími osmi družstvy umístili o 2 body za gymnáziem na tř. Kpt. Jaroše a o bod před Biskupským gymnáziem. Před 6 lety, v roce 2008, postoupili naši z 2. místa do krajského kola v Břeclavi, kde skončili čtvrtí! Po loňském 3. místě z 11 družstev je to zlepšení s nadějí na postup z krajského kola, které vypukne v úterý 27. ledna 2015 v Břeclavi, odkud postupují 2 družstva. Není vyloučen ani ještě lepší výsledek v městském kole v příštím roce. Po několikerém umístění na nepostupovém, tj. třetím, místě je to velký úspěch.

diplom_sachy

sachy2Všem našim reprezentantům patří gratulace k umístění a poděkování za systematickou přípravu, houževnatost, odvahu, přehled o dění na šachovnicích, důsledné uplatňování pravidel, bojovné výkony i džentlmenské vystupování při příkladné  reprezentaci, která přinesla naší škole 4 body do hodnocení škol za umístění v soutěžích.
A přejeme další úspěchy!
 

Konečné pořadí po 9 kolech:
sachy_2

Výsledky našich hráčů:
sachy_1

Šachujeme v liché neprázdninové pondělky v učebně B20 vždy od 14.45 h do 16.45 h. V této době kdykoliv přijďte. Vítán je každý zájemce, příznivec, nebojsa, začátečník i pokročilý.

Další podrobnosti