Historický úspěch školy v kopané

V uplynulém školním roce 2012/2013 dosáhli žáci naši školy zatím svého největšího úspěchu na poli sportovním, když v celorepublikové soutěži středních škol ČR v kopané
„O pohár Josefa Masopusta“ se probojovali až do republikového finále této atraktivní soutěže. Samotné finále se odehrálo v Praze na stadionu Dukly Praha – Na Julisce a to ve dnech 29. a 30. 5. 2013. Naše reprezentační mužstvo postupně vyřadilo ze soutěže týmy středních škol nejen z Brna, ale také z Vyškova, Znojma, Blanska a Jihlavy. Probojovat se do republikového finále znamenalo být mezi posledními 6 středními školami z takřka 300 škol z celé ČR a také mezi poslední stovkou hráčů z 11 000 středoškoláků, kteří se v této soutěži zaregistrovali a hráli.

Samotný turnaj měl neopakovatelnou a vysoce sportovní i společenskou atmosféru. Republikového finále byli přítomni přední funkcionáři ČMFS, slavné osobnosti a internacionálové československé a české kopané, významní hosté z Itálie, hráči, kteří byli účastníky MS v kopané v r. 1962 v Chile, kde naše reprezentace vybojovala stříbrné medaile. K hráčům promluvila i legenda československé kopané, pan Josef Masopust, jehož jméno tato soutěž nese a který byl po celou dobu republikového finále přítomen. To vše přispělo k výjimečnosti této sportovní akce a byli jsme moc rádi, že jsme mohli být účastníky tohoto finále a zahrát si s nejlepšími týmy středních škol ČR.

Za tímto úspěchem je potřebné vidět také dlouhodobou a systematickou práci Dr. Ladislava Kotlára s žáky-fotbalisty v oblasti mimoškolní činnosti, úspěšnost reprezentace naší školy v různých soutěžích na úrovni města, kraje či republiky.