Zvyš svůj potenciál – zúčastni se stáže v zahraničí – 3 měsíční stáže v Irsku

Po několikaměsíční přípravě se naše pětičlenná skupina z oborů IT a Strojírenství vydala na tříměsíční stáž v Irsku a to v termínu 11. 8.–10. 11. 2021. Už brzy ráno 11. srpna jsme se loučili se svými rodinami na autobusovém nádraží v Brně u Grandhotelu Brno, nevědíc, co vše nás čeká. Po naložení všech zavazadel a posledních instrukcí od paní učitelky Myslíkové jsme vyrazili mikrobusem na vídeňské letiště, kde vše proběhlo hladce a než jsme se stihli ohlédnout, už jsme byli ve vzduchu. Po mírné počáteční nervozitě z letu jsme už jen obdivovali svět ze shora a vyhlíželi cíl naší cesty – Dublin.

Tříhodinový let byl u konce a nás na letišti čekal odvoz do rodin. Nervozita byla na místě a my jsme již nadšeně čekali na to, jaký naše rodina bude mít dům, jak budou vypadat a jaká vlastně ta naše rodina bude. A s klidem v srdci můžu říct, že jsme všichni měli opravdu skvělé rodiny.

Krom skvělých rodin na nás čekali ještě firmy, do kterých jsme měli docházet na stáž, a to každý týden od pondělí do pátku. První den byl pro nás všechny bojovka a zase plní různého očekávání a starostí jsme oficiálně zahájili naši stáž. První dojmy byly hlavně pozitivní a původní obavy z nás velmi rychle opadly. Ve firmách nás přivítali přátelsky a mile. Kdykoliv jsme cokoliv nevěděli, či jsme si nebyli jistí nebo jsme měli s něčím problém, vždy nám se vším pomohli.

Každý víkend nás pak čekaly výlety, prohlídky a taky volný čas. Výlety jsme měli klidně na celý den, kdy jsme se podívali třeba do západního Irska na Cliffs of Moher či severního Irska na Giant Causeway a do Belfastu, po hradech a zámcích v Corku nebo do zábavního parku Tayto. Pak jsme také navštívili muzea, Dublin Castle, botanické zahrady, Howth, Bray a jejich zoo nebo jsme si zašli do kina. Se vším všudy jsme toho viděli opravdu spoustu a nikdy jsme se nenudili. Jejich příroda je opravdu krásná a určitě stojí za to ji vidět a obecně poznat Irsko jako takové. Vyzkoušeli jsme jejich tradiční jídla, zažili jsme opravdový Halloween, bavili jsme se s rodinami a dozvěděli jsme se dost zajímavých informací o jejich zemi.

Bohužel jak rychle ten čas utekl a už jsme museli balit kufry a chystat se na cestu domů do Česka. Po celém dni plném cestování jsme se 10.listopadu vrátili unavení ale zároveň každý trochu rádi domů. Celé tři měsíce to pro nás byla neskutečná jízda plná zážitků, zkušeností a poznání. Určitě by nikdo z naší skupiny neváhal a jel by hned znova, jak by se naskytla příležitost a tohle byla jedna z těch opravdu skvělých příležitostí v našich životech.

Za tříměsíční pětičlennou skupinu stážistů [více]

Kristýna B.  IT4B