Zájezd do Anglie

Dne 24. –28. 4. letošního roku jsme se vypravili na 5denní poznávací zájezd do Anglie. Asi po 12 hodinách cesty měl autobus u Kolína nad Rýnem poruchu, se kterou nemohl dál pokračovat. Situaci jsme spolu s cestovní kanceláří a dopravci řešili ubytováním žáků v hotelu v Leverkusen.


V úterý jsme museli zvolit náhradní program, jeli jsme vlakem do Kolína nad Rýnem, kde si žáci prohlédli katedrálu a střed města, vrátili jsme se do Leverkusen, dopravce nám zaplatil večeři v restauraci Mc Donald a přijel pro nás náhradní autobus z ČR, kterým jsme pokračovali do Anglie. Další část cesty už probíhala hladce a podle programu.
Po příjezdu trajektem jsme pokračovali do Brightonu, který jsme si prohlédli, navštívili jsme muzeum podmořského života, The Royal Pavilion a slavné mořské molo. Poté jsme jeli do Eastbourne k rodinám, kde byli žáci ubytováni, dostali večeři a balíčky s jídlem na cestu.
Poslední den jsme jeli do Londýna, kde jsme měli celodenní program (Greenwich, nultý poledník, Westminster, St.James’s Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Soho, China Town,……) a dvakrát jsme se plavili vyhlídkovou lodí. Kolem 19 hodiny jsme odjížděli od O2 Arény v Londýně.
Doufáme, že i přes počáteční komplikace se zájezd žákům líbil a odnesli si plno zážitků.

Ing. Simona Škrabalová
Mgr. Magdaléna Zlámalová