Vyhlášení výsledků Národní ceny kariérového poradenství 2023

Centrum Euroguidance, Národní pedagogický institut ČR, ocenilo příklady dobré praxe v kariérovém poradenství v rámci Národní ceny kariérového poradenství 2023. Odborná porota udělila zvláštní uznání Střední škole technická a ekonomická Brno, Olomoucká, p.o. za využití peer prvků v rozvoji dovedností řízení kariéry na SŠ. Výsledky byly vyhlášeny 19. října 2023 na konferenci Euroguidance s název: Na viděnou v budoucnosti.

SŠTE Brno, Olomoucká získala dne 19. 10. 2023 zvláštní uznání v soutěži Národní cena kariérového poradenství 2023 za komplexních přístup a podobu Žákovského portfolia. Celá akce byla registrovaná v rámci Evropského roku dovedností a byla spolufinancována Evropskou unií. Na vyhlášení této ceny se podílel Národní pedagogický institut České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Na tvorbě softwaru se podíleli žáci třídy IT4B – Tomáš Slezák, Jakub Sitár, Dominik Trávníček, kteří v rekordním čase dokázali vytvořit aplikaci Porfie. Aplikace je přístupná pro iOS, Android a zároveň pro prostředí počítače. Porfie je velmi intuitivní, designově a funkčně velmi povedená.

Na obsahové části se podílel tým pedagogů v čele s Ing. Petrou Julinkovou.

Věříme, že tato aplikace bude sloužit svému účelu a rozvoji žákovského portfolia.