Úspěch žáka naší školy v soutěži Brno Short Story Writing Contest

Gratulujeme žáku naší školy Lukáši Plotěnému z ME4A, který vyhrál v soutěži Brno Short Story Writing Contest (BSSWC).

BSSWC je bezplatná soutěž a umožňovala pouze jeden vstup na osobu. Povídky musely být v angličtině, mít maximálně 2 500 slov a zabývat se tématem „Perfect Strangers“ s výraznou vazbou na Brno. V porotě zasedli zástupci napříč místními kulturními ikonami a nadšenci do psaní.

Brněnský deník  a Brněnské expat centrum (brnoexpatcentre.eu) byly mediálními sponzory soutěže v psaní brněnské povídky.

Věcným sponzorem, který poskytl odměny pro mladé, byla platforma Jetveo a App Builder (jetveo.io).

Lukáš postoupil do finále a umístil se v kategorii pro studenty – Young category se svou povídkou   

“The Depth above the meaning” (Hloubka nad významem).

Stručná anotace ke knížce od Lukáše:

Někdy se může zdát, že je vše jinak. Mnohdy se z těch, které nazýváme nejlepšími přáteli, nakonec vyklubou cizí lidé, a z těch, které jsme nikdy předtím neviděli a nemluvili s nimi, se vyklubou ti, kterým můžeme vždycky nejvíc věřit a na které se můžeme spolehnout.

 

Při převzetí výhry měl rozhovor, kde řekl: „O této soutěži mi řekl kamarád… Přečetl jsem si pravidla, dvě hodiny jsem během hodiny matematiky vymýšlel příběh, pak jsem přišel domů a zbytek dne jsem psal.“

Do soutěže bylo zasláno celkem 87 povídek, 3 studenti se probojovali do finále a nakonec byl Lukáš oceněn v kategorii TOP HIGH SCHOOL ENTRY. Ze středních škol se kromě Lukáše zúčastnili žáci gymnázií.

Soutěž -The 2023 Brno Short Story Writing Contest, poprvé kategorie pro studenty středních škol.