Úspěch v KOVO Junior 2023 – mechanik seřizovač!


Ve dnech 27.–29. 3. 2023 proběhlo na naší škole finálové klání soutěže KOVO Junior 2023 v oboru mechanik seřizovač. Máme velkou radost že náš žák, třídy MS3B – Tomáš Svoboda, ve finále zvítězil a je tak navržen jako laureát Českých ručiček ve svém oboru pro letošní rok.

Celkem se do finále přes krajská kvalifikační kola probojovalo 14 soutěžících z celé České republiky. Nakonec se utkalo 13 finalistů (1 se skrze nemoc nezúčastnil). Soutěž nebyla vůbec snadná a na soutěžící jsme připravili několik nelehkých úkolů z oblasti CNC obrábění. Jednalo se o tvorbu 2 výrobních programů v řídícím systému Heidenhain nebo Sinumerik, rovněž museli seřídit CNC frézku a vyrobit soutěžní výrobek dle zadání a vypracovat test. Aktivně také museli pracovat s katalogem firmy Dormer Pramet.

Všem soutěžícím gratulujeme! Všichni na sebe a svoje řemeslo mohou být hrdí a jejich výsledky byly velmi dobré.

Soutěže se krom našeho závodníka zúčastnili žáci z následujících škol:

SOŠ SE Velešín, VOŠ SŠ COP Sezimovo Ústí, SŠSE Brno Trnkova, SOŠ Jana Tiraye, SPŠ – Ostrava Vítkovice, Zengrova, SŠT OPAVA, SŠT Mohelnice, SSŠS Lutín, SPŠ Tachov, SŠTGA Chomutov, SPŠ a SOŠ Ústí na Labem.

Rovněž děkujeme firmám, společnostem a organizacím, které se podíleli na zajištění soutěže:

Dormer Pramet s.r.o., Siemens, Heidenhain s.r.o., Bomar spol. s.r.o., Daido Metal Czech s.r.o., Fanuc Czech s.r.o., Feromat, Iscar ČR s.r.o., SolidVision s.r.o.