Stáž žáků v Zadaru 2021

Dne 4. 9. 2021 vyrazilo dvanáct žáků naší školy a tři absolventi v rámci projektu ERASMUS+ do chorvatského města Zadar. V tomto městě máme již několik let navázány kontakty se školou Strukovna škola Vice Vlatkovića.

Žáci na této škole využívají dílny praktického vyučování a učebnu s počítači k programování a stavbě vozítka napájeného bateriemi. Tyto baterie se nabíjí ze solárního panelu, což je jádrem tohoto projektu – solární energie. Kromě toho bylo cílem získání schopností zorganizovat si práci při plnění úkolů během stáže, rozvoj jazykových znalostí v oblasti technické terminologie i každodenní komunikaci, zvýšení sebevědomí, schopnost pracovat samostatně i ve skupině a seznámení se s kulturou, historií a zvyky přijímající země.

V rámci pobytu žáci kromě školy navštívili národní park Paklenica a nedaleký ostrov Ugljan. Pobyt v Zadaru byl ukončen společnou večeří učitelů i našich žáků v podvečer před odjezdem. Zpět k naší škole jsme se vrátili v sobotu 18. 9. 2021 chvilku před půlnocí.

Prohlídka dílen pro obor typu „autotronik“
Práce na vozítku
Prohlídka města Zadar
Výlet na Ugljan

Mgr. Barbora Holtzerová
Bc. Zdeněk Ondráček