První reprezentant na poli e-sportu

msr2O víkendu 6. – 7. 10. 2018 jsme vyslali žáka Jiřího Klímu ze třídy MS4A zúčastnit se Mistrovství Slovenské Republiky v počítačových hrách.Celkem se turnaje zúčastnilo 60 hráčů z české/slovenské Hearthstone špičky, ti nejlepší z nejlepších a mezi nimi i mistři České republiky z roku 2016 i 2017. V našlapané konkurenci bylo pro postup do playoff turnaje potřeba minimální výsledek 4 vítězství a jen 2 prohry a také získat nějaké ty pomocné body za obtížnějšího protihráče.
První dvě kola se Jirkovi dařilo a obě vyhrál, takže to vypadalo velmi nadějně. Dále už to bohužel tak veselé nebylo a po 4. kole měl náš reprezentant skore 2:2. V pátém kole hrál Jirka proti dalšímu žákovi z naší školy: Lukášovi Vaňkovi ze třídy IT4A. V bratrovražedném boji Lukáš vyhrál 3:1, ale nakonec ani on nepostoupil do playoff. Ale získané zkušenosti se počítají a odehrané bitvy se zapíší do historie naší školy jako první vlaštovky.
Další LAN turnaj, kde uvidíme našeho reprezentanta, bude na ForGames. Ten se uskuteční za dva týdny v Praze, kam se Jirka kvalifikoval za své celoroční skvělé výsledky. Přejeme spoustu úspěchu do budoucna a vítězné karty!