Odborná stáž v Chorvatsku 2022

Ve dnech 30. 4.-14. 5. 2022 se vybraní žáci tříd ME3A, ME3B a ME3C zúčastnili odborné stáže v rámci projektu Erasmus + v chorvatském Zadaru.

Žáci zde pracovali v dílnách na Strukovne škole Vice Vlatkovica, což je střední škola podobného zaměření.  Vyráběli zde vozítka na solární pohon. Kromě toho bylo cílem projektu získání dovedností a schopností zorganizovat si práci při plnění úkolů během stáže, rozvoj jazykových znalostí v oblasti technické terminologie i každodenní komunikaci a získání pracovních zkušeností v mezinárodním prostředí, zvýšení sebevědomí, schopnost pracovat samostatně i ve skupině a získání informací o kultuře, historii a zvycích, přijímající země. Kromě vozítka žáci vytvoří powerpointové prezentace, se kterými seznámí ostatní žáky na studentské radě. V rámci pobytu kromě školy navštívili národní park Paklenica a nedaleký ostrov Ugljan.

Pobyt v Zadaru byl ukončen společnou večeří učitelů i našich žáků v podvečer před odjezdem. Všichni účastníci hodnotili akce kladně a díky projektu obdrží certifikáty  a europassy.