Městský přebor škol v šachu – máme pohár

V pátek 29. 11. 2013 naši reprezentanti znovu vybojovali v Brně-Lužánkách umístění na stupních vítězů.
Družstvo SŠTE v sestavě Martin Kladňák (IT1A), Tomáš Srkala (PUZ3), Martin Motal (IT2A), Lukáš Holický (ME4A), Karel Bravenec (PUZ3),  Roman Breu (MEZ3) mistrně v pětihodinovém sedmikolovém turnaji obsadilo 3. místo mezi jedenácti celky šachistů středních škol v městském kole mistrovství ČR školních družstev v šachu a opět přivezlo diplom s pohárem.
Podle hlavního rozhodčího Miroslava Hurty se rozpoutal nebývale napínavý boj mezi gymnáziem Křenová a SŠTE Olomoucká (kde na první desce hrál člen Durasu Martin Kladňák) o druhé postupové místo.Obě družstva spolu remizovala, a když na konci turnaje skončila shodně na 21 bodech, muselo přijít ke slovu pomocné hodnocení, jež bylo lepší pro gymnazisty, zatímco hráči SŠTE již poněkolikáté smůlovatě skončili na prvním nepostupovém místě.
Všem našim reprezentantům patří gratulace k umístění a poděkování za systematickou přípravu, houževnatost, odvahu, přehled o dění na šachovnicích, důsledné uplatňování pravidel, bojovné výkony i džentlmenské vystupování při příkladné  reprezentaci, která přinesla naší škole 3 body do hodnocení škol za umístění v soutěžích. A přejeme další úspěchy!