Lyžování po stopách Ester Ledecké

davLetos již po deváté jsme s žáky 1. ročníku vyrazili na kvalitní lyžovačku do rakouských Alp. V posledních letech je o kurz velký zájem, takže realizujeme 3 turnusy pro cca 120 žáků. Jezdíme do střediska Lachtal, kde se např. konalo i MS ve snowboardingu 2015, na kterém v paralelním slalomu zvítězila současná dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Mohli jsme tedy sjíždět dobře upravené a široké sjezdovky jako tato fenomenální závodnice.
Jezdíme na 5 dní lyžování s tím, že první den obvykle strávíme v lyžařském areálu Präbichl, který je po cestě do Pusterwaldu, kde jsme ubytovaní. Je to menší středisko než Lachtal, ale je ideální na rozježdění a rozřazení žáků do družstev podle jejich lyžařských dovedností.
Ubytování a stravování je zajištěno v útulném penzionu, přičemž především strava je bohatá a chutná. Zbytek kurzu tedy každé ráno vyrážíme na celý den do Lachtalu.
Tento rok nás trochu zlobilo počasí v 1. turnusu, ale jinak je lyžování v tomto areálu velkou zábavou. Na svahy vás vyvezou dvě šestisedačkové lanovky, díky kterým se zde lyžuje skoro bez front. Vrchol střediska se nachází v 2222 metrech a je zde krásný výhled na velkou část štýrských Alp.
Sjezdovky jsou zde obvykle poloprázdné. Převažuje méně náročná červená barva, což splňuje podmínky pro realizaci lyžařského výcviku. Jezdí s námi totiž i úplní začátečníci (letos v každém turnusu min. 3 elévové!!!), kterým navíc škola (a nejen jim) půjčuje bezplatně lyžařské vybavení. Nejvyšším ohodnocením pro všechny instruktory je nakonec fakt, že i tito borci a borkyně nakonec brázdí krásné svahy a užívají si zimní atmosféru lyžování.
davDSC_0020DSC_0017dav