Letos se nerozdávalo jen vysvědčení

Na konec letošního školního roku se u nás nerozdávalo pouze vysvědčení. Společně s ním žáci 3. ročníků oborů mechanik seřizovač, obráběč kovů, puškař, strojní mechanik, mechanik elektrotechnik a elektromechanik pro zařízení a přístroje, rovněž obdrželi výuční listy, které získali během závěrečných zkoušek v průběhu měsíce června.

K těmto standardním dokumentům jsme prvně měli možnost i přidat několika málo žákům i osvědčení od zástupců společnosti TotalEnergies a zástupců firmy Merlin-plus. Díky těmto firmám letos prvně proběhla výuka problematiky tribotechniky – péče o obráběcí kapaliny, které u nás na škole vyučovali odborníci z těchto společností. Výuka se týkala strojírenských oborů. Žáci, kteří nejlépe prospěli, obdrželi osvědčení a zároveň i zážitkový dárek, vhodný na letní prázdniny – výuka jízdy na Jetsurfu.

Děkujeme firmám Tota Energies a Merlin-plus Hrušky za integraci do výuky a rozšíření vědomostí našich žáků o důležité informace pro strojaře. Taktéž firmě Jetsurf na věnování darů.