EUROSKILLS GRAZ 2021

Ve dnech 23. – 24. září jsme byli na EuroSkills v rakouském Grazu! Dostali jsme možnost vidět na vlastní oči olympiádu řemesel a její evropské klání 400 šampionů z 19 zemí. Atmosféra, kterou člověk musí zažít. Náš žák, Dominik Šalomon z MS4C, který pevně věříme, zvítězí v soutěži Skills Czech republic, z.ú., a tím by měl mít možnost být nominován Hospodářskou komorou ČR do příštího kola v Petrohradu 2023, tak mohl nahlédnout do této celosvětové soutěže.

Krom „průzkumu bojem“ v CNC frézování jsme zrovna prozkoumali i dovednost CNC soustružení a novou skills robotiku. V těchto dovednostech bychom rádi do budoucna dali šanci dalším šikovným a ambiciózním žákům naší školy.

Také jsme se setkali s vedoucím české reprezentace, viceprezidentem české hospodářské komory, panem Pommerem, který nás zavedl ke všem 4 českým závodníkům a seznámil s aktuálním průběhem soutěže. Mohli jsme tak zafandit českému obkladači, malíři, automechanikovi a montážníkovi klimatizací.

Na každém účastníkovi byla vidět stoprocentní soustředěnost na výkon i psychický tlak, který tato soutěž v mezinárodním prostředí vyvíjí.

Ještě je hodně práce v přípravě českých reprezentantů v těchto dovednostech, ale – STOJÍ TO ZA TO! Tak držme palce Dominikovi, aby uspěl v listopadu ve Skills Czech republic, z.ú.!