DEN PRO UKRAJINU


„A co kdybychom vymysleli něco, při čem se můžeme navzájem poznat? Nějakou akci, na které se budeme podílet společně s našimi spolužáky z Ukrajiny, něco, kde ukážeme, jak moc jsou skvělí a že Ukrajina nám není kulturně tak vzdálená?“

A jak jsme si na jednou zasedání Studentské rady SŠTE Olomoucká řekli, tak jsme i udělali. V pondělí 23. ledna 2023 od 9 do 12 hodin se konal Den pro Ukrajinu. Společnými silami jsme připravili občerstvení – ať už to byl výborný boršč, varenyky, palanycju, nebo štrúdl, hraběnčiny řezy a jednohubky. Z každé národní kuchyně něco.

Kromě jídla jste v učebně 003 měli možnost vidět ukrajinské knihy, pohádky a pohlednice, stejně jako ty české. Vaši spolužáci si připravili poučnou prezentaci o své rodné zemi a pokud jste pozorně poslouchali, byl pro vás pak kvíz na Kahootu hračka.

Během dopoledne na akci zavítalo velké množství tříd, občas se i před učebnou tvořily fronty. Všem děkujeme za tak velký zájem a kladné ohlasy. Obrovské díky patří hlavně klukům z Ukrajiny, kteří se do plánování pustili s vervou a připravili výborný program.

Eva Žáčková za Studentkou Radu SŠTE Olomoucká