Byli jsme v Belgii

Začátkem dubna jsme se asi s 50 žáky naší školy zúčastnili 5denního poznávacího zájezdu do Belgie. Ráno po příjezdu do Belgie jsme navštívili největší belgický skansen Bokrijk reprezentující vlámskou venkovskou kulturu, se zvířaty a stovkou chaloupek. V odpoledních hodinách jsme viděli známé Atomium v Bruselu. Ubytováni jsme byli v sympatickém hotelu sportovního centra. Další den jsme navštívili středověké vlámské město Gent a historické město Bruggy, takzvané „Benátky severu“.

Obě města byla v minulosti velmi bohatá, jsou protkána sítí vodních kanálů, je zde mnoho krásných středověkých budov a patrný nizozemský vliv. V Bruggy jsme byli v Muzeu hranolků a Muzeu čokolády, obojí s ochutnávkou. Den jsme ukončili na písčité pláži Severního moře.

Poslední den jsme si prohlédli památky Bruselu, včetně „čurajícího chlapečka“ a měli jsme možnost být v budově Evropského parlamentu a prohlédnout si ho i zevnitř a vyslechnout si přednášku. Pak jsme zašli do Parlamentária, kde je mnoho interaktivních „hraček“ a návštěvníci zde mohou pochopit, jak Evropský parlament funguje.

I když nám počasí moc nepřálo, odnesli jsme si spoustu nezapomenutelných zážitků.

S. Škrabalová, M. Zlámalová