14. nabídka pracovních příležitosti

Burza pracovnich prilezitosti 214. nabídka pracovních příležitosti na SŠTE pro budoucí absolventy strojírenských oborů naší školy

Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká 61 letos již po čtrnácté připravila skoro již tradiční nabídku pracovních příležitostí pro budoucí absolventy strojírenských a rukodělných oborů.
Škola tuto akci organizuje každoročně ke konci školního roku těsně před zahájením maturitních zkoušek. Letos to vyšlo na 1. dubna. Aprílová akce to nebyla, v upravené a stolovým uspořádáním připravené jídelně naší školy se sešla skoro stovka našich žáků. Byli pozvání žáci 3. ročníků oboru Obráběč kovů a Puškař, a dále žáci 4. ročníků Mechanik seřizovač a Strojírenství. Po loňském a předloňském roce, kdy se kvůli finanční krizi částečně snížil o tuto o akci ze strany firem zájem, se ekonomika znovu rozjíždí a tak se letos u svých stolečků sešlo 11 zástupců firem a organizací:

Burza pracovnich prilezitosti

ALFA – PROJ, spol. s.r.o., Zábrdovická 11, Brno
BOMAR, spol. s.r.o., Těžební 1, Brno
CCI Czech Republic, s.r.o, K letišti 1804/8 ,Brno
DAIDO METAL CZECH, s.r.o., Švédské Valy 1309/6, Brno
Metaldyne Oslavany, spol. s r.o., Padochovská 1/1117, Oslavany
EDP Komořany, Komořany146, Rousínov
Kovolit Modřice, a.s., Nádražní 344, Modřice
La Brava, s.r.o., Moravské nám. 4, Brno
Poclain Hydraulic, s.r.o., Kšírova 186, BRNO
ŠMERAL Brno, a.s., Křenová 65c,Brno
PS Brno, s.r.o., Tovární 842/9 Brno

Firma TOS Znojmo, a.s., Družstevní 3, Znojmo měla velký zájem se zúčastnit, ale vzhledem k vzdálenosti poslali alespoň na rozdání firemní letáčky s kontaktem. Můžeme ji tedy počítat jako dvanáctou firmu naší nabídkové akce.
Kromě firem, které se akce zúčastňují pravidelně, se objevilo zase několik zcela nových firem, které u nás ještě na nabídce nebyly a využily možnost se jí zúčastnit.
Po úvodní části, kde se postupně od svého stolku představily jednotlivé firmy, následovala vlastní nabídka. Žáci už sami obcházeli stánky firem a vedli osobní jednání se zástupci firem. Jak se dalo předpokládat, puškaři měli největší zájem o firmu ALFA – PROJ spol. s.r.o, která je u nás jedním z největších výrobců krátkých palných zbraní. Zajímavou nabídku na uplatnění však předváděly i ostatní firmy. Bylo zajímavé, že kromě řemeslných profesí nabízela například firma LaBrava i volná místa pro konstruktéry. To zaujalo zejména žáky ze třídy PSP4.
Na závěr po skončení akce a odchodu žáků se ještě sešel se zástupci firem ředitel školy Ing. Štefka. Ten v neformální diskusi probral aktuální situaci se zaměstnaností v Jihomoravském kraji, zájem žáků o studium na technických školách i další možnosti spolupráce firem a naší školy.
Věříme, že zájem firem o naše absolventy bude i nadále trvat, protože naši žáci strojírenských oborů mají výbornou úroveň znalostí a dovedností velmi dobře uplatnitelných v praxi. To nám ostatně potvrdili zástupci celé řady firem. Bylo třeba zajímavé konstatování zástupkyně firmy Poclain Hydraulic, že již víc jak polovina jejich zaměstnanců je bývalými absolventy SŠTE Brno Olomoucká.
Doufáme, že si každý náš budoucí absolvent našel přesně tu práci, která mu po skončení studia bude po všech stránkách vyhovovat a všechny zainteresované firmy našly ty nejlepší své budoucí zaměstnance.

Ing. Jindřich Felkel
zástupce ředitele pro praktické vyučování