Job-shadowing v partnerské škole ITS Ollivetti Ivrea v Itálii

V termínu od 3. 3. do 16. 3. 2024 jsem se zúčastnil stínování v partnerské škole ITS Ollivetti Ivrea v Itálii. První den jsme měli společný – prohlídka celé školy, odborné učebny a organizace výuky. Stínoval jsem na hodinách odborného výcviku frézování, soustružení, CAD a CAM systémy, FabLab, Robotika a Technologie.
Velmi se mi líbila práce studentů na různých projektech a provázání různých technologií dohromady. Měl jsem možnost vyzkoušet si ovládání robotické ruky od firmy Comau, CO laser, 3D tiskárny a mnoho dalšího. S italskými kolegy jsme si vyměnili poznatky ohledně obráběných materiálů a 3D tisku.
Předposlední den ve čtvrtek jsem s kolegou Dohnalem navštívil další střední školu v Ivrei a navázal kontakt s dalšími školy ze Španělska, kteří tu také byli na projektu Erasmus +.
Ve volném čase jsem se studenty z naší školy, kteří zde byli na stáži pokusil vystoupat do hor, navštívil Turín a jeho muzeum automobilů, prohlídka Milana a jeho historického centra. Podnikli jsme společný výlet k nejvyšší hoře Evropy, na kterou vyjeli lanovkou tzv. SkyWay.

Na přelomu května a června nás navštíví italští žáci, na které se velmi těšíme.

Vladimír Prášek, učitel ODV

PREZENTACE