Naši šachisté opět postoupili do krajského kola!

sachisti2015_2Ve čtvrtek 19. 11. 2015 si naši reprezentanti mistrně znovu vybojovali v Brně Lužánkách 2. místo v městském kole, a tím i postup do krajského kola Mistrovství ČR v šachu školních družstev. V naší omlazené sestavě nebojácných zápasníků posílené o nové zkušené nadějné hráče nastoupili: Benedikt Hofírek (PSP2), Martin Kladňák (IT3A), Vojtěch Straka (IT2B), Martin Motal (IT4A), Petr Chrástek (IT2B), Ondřej Falatek (PUZ2).
Naši šachisté se v napínavém klání s dalšími čtyřmi družstvy umístili 3,5 bodu za gymnáziem na tř. Kpt. Jaroše. Vloni, v roce 2014, postoupili naši z 2. místa do krajského kola v Břeclavi, kde skončili druzí a postoupili do republikového kola, kde se umístili v polovině vítězů! Krajské kolo bude 26. ledna 2016 v Břeclavi, odkud postupují 2 družstva.

diplom

sachisti2015

Všem našim reprezentantům patří gratulace k umístění a poděkování za systematickou přípravu, houževnatost, odvahu, přehled o dění na šachovnicích, důsledné uplatňování pravidel, bojovné výkony i džentlmenské vystupování při příkladné reprezentaci, která přinesla naší škole 4 body do hodnocení škol za umístění v soutěžích. A přejeme další úspěchy!
Konečné pořadí po 5 kolech:
tabulka
Výsledky našich hráčů:
sachisti2015_tab2
Zklamáním pořadatelů byla nízká účast v kategorii středních škol – nejnižší v historii soutěže vůbec. Někteří si stěžovali, že obdrželi propozice na poslední chvíli – na krajském šachovém serveru http://jmss.chess.cz/ je nahoře kolonka „Kalendář“, kde se propozice dají najít už měsíc předem.
Všichni účastníci soutěžili v duchu fair play a žádná závažná porušení pravidel se nevyskytla.